LP Best Price - 21,600- ONLY-Lenovo V15 Intel Celeron N4500 15.6" (39.62 cm) FHD (1920x1080) Antiglare 250 Nits Thin and Light Laptop (8GB RAM/256GB SSD/DOS/Black/1Y Onsite/1.7 kg), 82QYA00HIN
- Get link
- X
- Other Apps
Lenovo V15 Intel Celeron N4500 15.6" (39.62 cm) FHD (1920x1080) Antiglare 250 Nits Thin and Light Laptop (8GB RAM/256GB SSD/DOS/Black/1Y Onsite/1.7 kg), 82QYA00HIN
Additional details
| Colour | Black |
|---|---|
| Hard Drive Size | 256 GB |
| Operating System | DOS |
| Other Special Features of the Product | Thin |
| Graphics Description | Integrated |
| Graphics Co Processor | Intel UHD Graphics 600 |
| Hard Disk Description | SSD |
| Item Weight | 2370 Grams |
| Video Processor | Intel |
| Specific Uses For Product | Student, Business |
| Webcam Capability | No |
| Automatic Backup Software Included | DOS |
| Form Factor | Laptop |
| Hard Drive Interface | ATA |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Compatible Devices | External displays, mice, keyboards, storage devices, and printers via HDMI or USB ports |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 23.6L x 35.9W x 2Th Centimeters |
| Chipset Type | intel |
| Optical Device Type | No Optical Drive |
| Power Device | [INF] |
| Video Output | HDMI |
Display
| Screen Size | 15.6 Inches |
|---|---|
| Scanner Resolution | 1080p |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Maximum Display Resolution | 1920 x 1080 |
| Display Technology | LED |
| Maximum Display Brightness | 2.5E+2 Nit |
| Has Color Screen | Yes |
| Screen Finish Type | Antiglare |
Battery
| Battery Cell Type | Lithium Polymer |
|---|---|
| Lithium Battery Energy Content | 38 Watt Hours |
Ports & Slots
| Total USB Ports | 3 |
|---|---|
| Hardware Interface | Ethernet |
| Number Of Ports | 3 |
| Total HDMI Port | 1 |
| Available M2 Slot Count | 1 |
Audio
| Audio Output Type | Headphones |
|---|---|
| Audio Recording | Yes |
Processor
| Processor Type | Celeron |
|---|---|
| Processor Speed | 1.1 |
| Processor Count | 1 |
| Processor Brand | Intel |
| CPU Model Number | N4500 |
| CPU Model Generation | 10th generation |
| CPU Model Speed Maximum | 2.8 GHz |
| CPU Codename | Jasper Lake |
Item details
| Brand Name | Lenovo |
|---|---|
| Model Name | Lenovo V15 G2 IJL |
| Model Year | 2022 |
| Model Number | 82QYA00HIN |
| Box Contents | Laptop, User manual, Adapter |
| Manufacturer | Lenovo, LCFC (HeFei) Electronics Technology Co., Ltd. No.3188-1, Yungu Road, Economics and Technology Development District, Hefei, Anhui-230601, China |
| UPC | 196804587417 |
| Customer Reviews | 3.4 out of 5 stars |
| Best Sellers Rank |
|
| ASIN | B0C28GQ3YL |
| Importer Contact Information | Lenovo India Pvt Ltd, RBD Icon, 2nd Floor, Doddenekundi, Marathaalli Outer Ring Road, Bangalore, India 560037 |
| Item Type Name | Laptop |
| Item Height | 53.5 Centimeters |
| Manufacturer Contact Information | LCFC (HeFei) Electronics Technology Co., Ltd. No.3188-1, Yungu Road, Economics and Technology Development District, Hefei, Anhui-230601, China |
| Packer Contact Information | LCFC (HeFei) Electronics Technology Co., Ltd. No.3188-1, Yungu Road, Economics and Technology Development District, Hefei, Anhui-230601, China |
| Unit Count | 1 Case |
| Warranty Description | 1Y Onsite |
Memory
| RAM Memory Installed | 8 GB |
|---|---|
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Clock Speed | 2933 MHz |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Memory Speed | 2933 MHz |
| System RAM Type | DDR4 SDRAM |
Connectivity
| Network Connectivity Technology | USB, Ethernet, HDMI |
|---|---|
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Computer Wireless Type | 802.11bgn |
| Bluetooth support? | No |
Input Devices
| Human Interface Types | Microphone, Keyboard, Numeric Keypad |
|---|---|
| Keyboard Description | Chiclet |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Control Method | Touch |
| Touchpad Feature | Multi-touch |

Comments
Post a Comment