All-in-One Desktop PC, i5 2400, 16GB RAM, 128GB SSD, 1TB Hard Disk, 19" Monitor, Keyboard, RGB Mouse, WiFi, Win 10, Black (16-128-1TB)
Product information
| Brand | BullOne |
|---|
| Manufacturer | BullOne |
|---|
| Series | QX10 |
|---|
| Colour | Black |
|---|
| Item Height | 25 Centimeters |
|---|
| Item Width | 30 Centimeters |
|---|
| Standing screen display size | 19 Inches |
|---|
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
|---|
| Resolution | 1920.0 pixels |
|---|
| Product Dimensions | 30 x 30 x 25 cm; 6 kg |
|---|
| Item model number | QX11 |
|---|
| Processor Brand | Intel |
|---|
| Processor Type | Core i5 |
|---|
| Processor Speed | 2.8 GHz |
|---|
| Processor Socket | LGA 1155 |
|---|
| Processor Count | 1 |
|---|
| Memory Technology | DDR3 |
|---|
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
|---|
| Maximum Memory Supported | 32 GB |
|---|
| Hard Drive Size | 1 TB |
|---|
| Hard Disk Description | SSD |
|---|
| Hard Drive Interface | Serial ATA |
|---|
| Hard Disk Rotational Speed | 7200 |
|---|
| Graphics Card Description | Integrated |
|---|
| Graphics RAM Type | DDR3 SDRAM |
|---|
| Graphics Card Interface | Integrated |
|---|
| Connectivity Type | Wi-Fi |
|---|
| Wireless Type | 802.11bgn |
|---|
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
|---|
| Number of HDMI Ports | 1 |
|---|
| Operating System | Windows |
|---|
| Included Components | Monitor, Mouse, Keyboard, Desktop Computer, Wifi Adapter |
|---|
| Manufacturer | BullOne |
|---|
| Country of Origin | India |
|---|
| Item Weight | 6 kg |
|---|
Comments
Post a Comment