H61 Motherboard Assembled Kit With ATX Processor I5 3470/3570/3330 2.90Ghz-3.80Ghz + 8GB DDR3 RAM + CPU Fan 128GB SSD (Windows 10) (2 Year Replacement Warranty)
Product information
| Brand | Generic |
|---|
| Manufacturer | COMPUTECH WORLD |
|---|
| Model | H61 Chipset Motherboard |
|---|
| Model Name | H61 Chipset Motherboard |
|---|
| Product Dimensions | 28 x 28 x 7 cm; 750 g |
|---|
| Item model number | H61 Chipset Motherboard |
|---|
| Memory Storage Capacity | 128 GB |
|---|
| Memory Slots Available | 2 |
|---|
| RAM memory maximum size | 16 GB |
|---|
| Ram Memory Technology | DDR3 |
|---|
| Processor Type | Core i5 |
|---|
| Processor Socket | LGA 1155 |
|---|
| Compatible Processor Types | Intel Core i5 3470, Intel Core i5 3570, Intel Core i5 3330 |
|---|
| Graphics Card Interface | PCI Express |
|---|
| Compatible Devices | Personal Computer |
|---|
| Chipset Type | H61 |
|---|
| Number of items | 4 |
|---|
| Number of Ports | 6 |
|---|
| Total USB ports | 6 |
|---|
| Manufacturer | COMPUTECH WORLD |
|---|
| Country of Origin | India |
|---|
| Item Weight | 750 g |
|---|
Comments
Post a Comment