H61 Motherboard Kit with Processor i3 ATX 2120/2100 Gen 3.30Ghz+ 8GB RAM DDR3(Single Stick) + CPU Fan (2 Year Replacement Warranty)
Product information
| Brand | Generic |
|---|
| Manufacturer | COMPUTECH WORLD |
|---|
| Model | H61 motherboard combo with i3 2120 |
|---|
| Model Name | H61 Motherboard + 8GB DDR3 Ram+ I5 3rd Processor+ Cpu Fan |
|---|
| Product Dimensions | 25 x 22 x 6 cm; 800 g |
|---|
| Item model number | H61 motherboard combo with i3 2120 |
|---|
| Memory Storage Capacity | 128 GB |
|---|
| Memory Slots Available | 2 |
|---|
| RAM memory maximum size | 16 GB |
|---|
| Ram Memory Technology | DDR3 |
|---|
| Processor Type | Core i3 2120T |
|---|
| Processor Socket | LGA 1155 |
|---|
| Compatible Processor Types | Intel Core i3-2120, Intel Core i3-2100, Intel Core i3-3220, Intel Core i5-3450 |
|---|
| Graphics Card Interface | PCI Express |
|---|
| Compatible Devices | Personal Computer |
|---|
| Chipset Type | H61 Express |
|---|
| Number of items | 4 |
|---|
| Number of Ports | 13 |
|---|
| Total USB ports | 6 |
|---|
| Manufacturer | COMPUTECH WORLD |
|---|
| Country of Origin | India |
|---|
| Item Weight | 800 g |
|---|
Comments
Post a Comment