Consistent H-81 Motherboard 4th Gen i3, i5, i7, DDR3 Slots for RAM, with GMA 950 Graphic Card, Motherboard with Sound Card, SATA 2 & 3, 3Y Warranty
Product information
| Brand | Consistent |
|---|
| Manufacturer | Consistent Infosystem pvt. ltd. |
|---|
| Series | Consistent H-81 Motherboard |
|---|
| Colour | Multi color |
|---|
| Item Height | 27 Centimeters |
|---|
| Item Width | 5.5 Centimeters |
|---|
| Product Dimensions | 21.2 x 5.5 x 27 cm; 500 g |
|---|
| Item model number | H-81 |
|---|
| Processor Type | Core i7 |
|---|
| Processor Socket | LGA 775 |
|---|
| Memory Technology | DDR3 |
|---|
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
|---|
| Memory Clock Speed | 667 MHz |
|---|
| Graphics Card Interface | Integrated |
|---|
| Number of HDMI Ports | 1 |
|---|
| Number of Ethernet Ports | 1 |
|---|
| Are Batteries Included | Yes |
|---|
| Manufacturer | Consistent Infosystem pvt. ltd. |
|---|
| Country of Origin | India |
|---|
| Item Weight | 500 g |
|---|
Comments
Post a Comment