| Noise Control | Active Noise Cancellation |
|---|
| Headphones Jack | 3.5 mm Jack |
|---|
| Model Name | ZEB-THUNDER |
|---|
| Connectivity Technology | Bluetooth 5.3 |
|---|
| Wireless Communication Technology | Bluetooth |
|---|
| Included Components | User Manual, Charging cable, Headphones |
|---|
| Age Range (Description) | Adult |
|---|
| Material | Plastic |
|---|
| Specific Uses for Forthe Product | Entertainment |
|---|
| Charging Time | 9 Hours |
|---|
| Recommended Uses For Product | Entertainment, Calling, Gaming, Outdoor, Recording, Exercising, Running, Audio Monitoring, Travelling, Listening to Music |
|---|
| Compatible Devices | Bluetooth Devices |
|---|
| Theme | music |
|---|
| Control Type | Call Control, Touch Control, Volume Control |
|---|
| Cable Feature | Without Cable |
|---|
| Item Weight | 270 Grams |
|---|
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
|---|
| Net Quantity | 1.00 Count |
|---|
| Style | Zeb-Thunder |
|---|
| Control Method | Touch |
|---|
| Number of Items | 1 |
|---|
| Controller Type | Not Available |
|---|
| Battery Life | 60 Hours |
|---|
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
|---|
| Bluetooth Range | 10 Metres |
|---|
| Bluetooth Version | 5.3 |
|---|
| Audio Driver Size | 40 Millimetres |
|---|
| Earpiece Shape | Over Ear |
|---|
| Manufacturer | Zebronics India Private Limited, Survey No 508/2, Door No 50/2, Inner Ring Road, Madhavaram, Chennai - 600060 |
|---|
| Model | Zeb-Thunder (Sea Green) |
|---|
| Product Dimensions | 8.4 x 15.4 x 22.2 cm; 270 g |
|---|
| Batteries | 1 Lithium Polymer battery required. |
|---|
| Item model number | Zeb-Thunder (Sea Green) |
|---|
| Hardware Platform | Smartphone |
|---|
| Special Features | Wireless, Bluetooth 5.3, Built-In Mic |
|---|
| Microphone format | Built-In |
|---|
| Batteries Included | No |
|---|
| Batteries Required | No |
|---|
| Cable feature | Without Cable |
|---|
| Includes Rechargeable Battery | No |
|---|
| Manufacturer | Zebronics India Private Limited |
|---|
| Country of Origin | India |
|---|
| Item Weight | 270 g |
|---|
Comments
Post a Comment