CHIST Gaming Desktop PC, Ryzen 5 5500, 32GB DDR4, 1TB NVMe SSD, RTX 3050 6GB, Liquid Cooling with RGB Fans, Wi-F,I Bluetooth
Product information
| Brand | CHIST |
|---|
| Manufacturer | CHIST |
|---|
| Series | AMD R5500 |
|---|
| Colour | Black |
|---|
| Item Height | 45 Centimeters |
|---|
| Item Width | 20 Centimeters |
|---|
| Resolution | 1280 x 7200 |
|---|
| Product Dimensions | 35 x 20 x 45 cm; 6 kg |
|---|
| Item model number | CHR5500 |
|---|
| Processor Brand | AMD |
|---|
| Processor Type | AMD Ryzen 5 5500U |
|---|
| Processor Speed | 3.6 GHz |
|---|
| Processor Socket | Socket AM4 |
|---|
| Processor Count | 6 |
|---|
| Memory Technology | DDR4 |
|---|
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
|---|
| Maximum Memory Supported | 64 GB |
|---|
| Memory Clock Speed | 3200 GHz |
|---|
| Hard Drive Size | 1 TB |
|---|
| Hard Disk Description | SSD |
|---|
| Hard Drive Interface | Solid State |
|---|
| Hard Disk Rotational Speed | 3500 RPM |
|---|
| Graphics Coprocessor | Nvidia Rtx 3050 |
|---|
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
|---|
| Graphics Card Description | Integrated |
|---|
| Graphics RAM Type | GDDR6 |
|---|
| Graphics Card RAM Size | 6 GB |
|---|
| Graphics Card Interface | AGP |
|---|
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
|---|
| Wireless Type | Bluetooth, 802.11ac |
|---|
| Number of USB 2.0 Ports | 6 |
|---|
| Number of USB 3.0 Ports | 3 |
|---|
| Number of HDMI Ports | 1 |
|---|
| Operating System | Windows 10 Pro |
|---|
| Included Components | RGB Lighting |
|---|
| Manufacturer | CHIST |
|---|
| Country of Origin | India |
|---|
| Item Weight | 6 kg |
|---|
Comments
Post a Comment