Core i9 Gaming PC (Core i9 11th Gen Processor, 32GB RAM, 1TB SSD, 4TB Hard Drive, RTX4060 8GB Graphic Card, Onboard WiFi, Windows 11 Pro)
Product information
| Brand | NXTGN |
|---|
| Manufacturer | NXTGN, By NXTGN. |
|---|
| Series | NXTGN |
|---|
| Colour | Black |
|---|
| Form Factor | Tower |
|---|
| Package Dimensions | 42 x 38 x 19 cm; 2.8 kg |
|---|
| Item model number | Core i9 |
|---|
| Processor Brand | Intel |
|---|
| Processor Type | Core i9 |
|---|
| Processor Speed | 2.4 GHz |
|---|
| Processor Socket | LGA 1200 |
|---|
| Processor Count | 1 |
|---|
| RAM Size | 32 GB |
|---|
| Memory Technology | DDR4 |
|---|
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
|---|
| Maximum Memory Supported | 32 GB |
|---|
| Hard Disk Description | SSD |
|---|
| Hard Drive Interface | NVMe |
|---|
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
|---|
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
|---|
| Graphics Card Description | Dedicated |
|---|
| Graphics RAM Type | GDDR6 |
|---|
| Graphics Card RAM Size | 8 GB |
|---|
| Graphics Card Interface | PCI Express |
|---|
| Connectivity Type | Wi-Fi |
|---|
| Hardware Platform | Windows |
|---|
| Operating System | Windows 11 Pro |
|---|
| Manufacturer | NXTGN |
|---|
| Item Weight | 2 kg 800 g |
|---|
Comments
Post a Comment