(Refurbished) Dell Latitude 5490, 8th Gen, Intel Core i5-8250U, 8GB DDR4 RAM, 256GB SSD, (Win 11, MS Office, Black, 1.6kg) 14" (35.6cm) HD, Intel UHD Graphics, HD Camera, Thin & Light Laptop
Product information
| Brand | Dell |
|---|
| Manufacturer | Dell |
|---|
| Series | Dell Latitude |
|---|
| Colour | Black |
|---|
| Standing screen display size | 14 Inches |
|---|
| Resolution | 1366 x 768 Pixels |
|---|
| Package Dimensions | 45 x 35 x 15 cm; 1.6 kg |
|---|
| Batteries | 1 12V batteries required. (included) |
|---|
| Processor Brand | Intel |
|---|
| Processor Type | Intel Core i5 |
|---|
| Processor Speed | 1.6 GHz |
|---|
| Processor Count | 1 |
|---|
| Memory Technology | DDR4 |
|---|
| Maximum Memory Supported | 32 GB |
|---|
| Hard Disk Description | SSD |
|---|
| Graphics Chipset Brand | Intel |
|---|
| Graphics Card Description | Integrated |
|---|
| Graphics RAM Type | Shared |
|---|
| Number of HDMI Ports | 1 |
|---|
| Operating System | Windows |
|---|
| Are Batteries Included | Yes |
|---|
| Lithium Battery Energy Content | 55 Watt Hours |
|---|
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
|---|
| Included Components | Laptop, Power Cord, Battery |
|---|
| Manufacturer | Dell |
|---|
| Item Weight | 1 kg 600 g |
|---|
Comments
Post a Comment