(Refurbished) INFINIX Y1 Plus Neo (2023) Intel Celeron Quad Core 11th Gen N5100 - (4 GB/128 GB SSD/Windows 11 Home) XL30 Thin and Light Laptop (15.6 Inch, Blue, 1.76 Kg)
Product information
| Brand | Infinix |
|---|
| Manufacturer | INFINIX |
|---|
| Series | XL30 |
|---|
| Colour | Gray |
|---|
| Form Factor | Laptop |
|---|
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
|---|
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
|---|
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
|---|
| Package Dimensions | 30.7 x 26.5 x 6.1 cm; 1.76 kg |
|---|
| Item model number | XL30-cr |
|---|
| Processor Brand | Intel |
|---|
| Processor Type | Pentium N5000 |
|---|
| Processor Speed | 2.8 GHz |
|---|
| Processor Count | 4 |
|---|
| RAM Size | 4 |
|---|
| Memory Technology | LPDDR4 |
|---|
| Maximum Memory Supported | 4 GB |
|---|
| Memory Clock Speed | 2.8 GHz |
|---|
| Hard Disk Description | SSD |
|---|
| Hard Drive Interface | Solid State |
|---|
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
|---|
| Graphics Chipset Brand | Intel |
|---|
| Graphics Card Description | Integrated |
|---|
| Graphics RAM Type | Shared |
|---|
| Graphics Card Ram Size | 4 GB |
|---|
| Connectivity Type | Wi-Fi |
|---|
| Number of HDMI Ports | 1 |
|---|
| Voltage | 13 Volts |
|---|
| Operating System | Windows 11 Home |
|---|
| Included Components | LAPTOP, POWER ADAPTER, USER GUIDE |
|---|
| Manufacturer | INFINIX |
|---|
| Country of Origin | China |
|---|
| Item Weight | 1 kg 760 g |
|---|
Comments
Post a Comment