Tv-Best-Price-13999-Only-VW 109 cm (43 inches) Playwall Frameless Series Full HD Android Smart LED TV VW43F2 (Black)
- Get link
- X
- Other Apps
VW 109 cm (43 inches) Playwall Frameless Series Full HD Android Smart LED TV VW43F2 (Black)
Item details
| Brand Name | VW |
|---|---|
| Box Contents | 1 LED TV, 1 Table Top Stand, 1 Wall Mount Bracket, 1 User Manual, 1 Warranty Card, 1 Remote Control |
| Model Name | VW43F2 |
| Antenna Location | Entertainment |
| Model Year | 2024 |
| Model Number | VW43F2 |
| Specific Uses For Product | Entertainment |
| Manufacturer | Beston Sky Vision Pvt Ltd, Beston Sky Vision Pvt. Ltd A-51, Sector 63 Rd, A Block, Sector 63, Noida, Uttar Pradesh, India-201301, Contact:9532730000, info@bestonskyvision.com |
| Customer Reviews | 4.0 out of 5 stars |
| Best Sellers Rank | #604 in Electronics (See Top 100 in Electronics) #7 in Smart Televisions |
| ASIN | B0DCZMPRXC |
Display
| Display Technology | LED |
|---|---|
| Resolution | 1080p |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Contrast Ratio | 4000:1 |
| Viewing Angle | 178 Degrees |
| Maximum Display Brightness | 280 Candela Per Square Meter |
| Screen Finish Type | Flat |
| HDR Format Supported | HDR10 |
| Response Time | 8 Milliseconds |
Connectivity
| Network Connectivity Technology | Wi-Fi, USB, Ethernet, HDMI |
|---|---|
| Internet Applications | IPE Technology | One Click Amazon Prime Video, Netflix, Remote |True Display | Android OS | HDR-10 | Wide Color Gamut | Supported Applications : Sony Liv, Disney+Hotstar, Zee5, Youtube |
| Audio Input | Auxiliary |
| Signal Format | Analog |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Hardware Interface | USB, Ethernet, HDMI, Composite Video |
| Wireless Technology Type | Wi-Fi |
| Connector Type | VGA, Ethernet |
| Total USB 2.0 Ports | 2 |
| Total USB Ports | 2 |
Power
| Voltage | 87 Volts |
|---|---|
| Wattage | 75 Watts |
| Power Consumption | 65 Watts |
| Energy Efficiency Features | Standby power shutoff |
Audio
| Audio Output Mode | Surround |
|---|---|
| Speaker Description | Speakers typically come Built-in, which allows them to produce stereo sound. |
| Speaker Maximum Output Power | 24 Watts |
| Number of Audio Channels | Powerful Sound |
| Integrated Surround Sound Format | Powerful Sound |
Item details
| Brand Name | VW |
|---|---|
| Box Contents | 1 LED TV, 1 Table Top Stand, 1 Wall Mount Bracket, 1 User Manual, 1 Warranty Card, 1 Remote Control |
| Model Name | VW43F2 |
| Antenna Location | Entertainment |
| Model Year | 2024 |
| Model Number | VW43F2 |
| Specific Uses For Product | Entertainment |
| Manufacturer | Beston Sky Vision Pvt Ltd, Beston Sky Vision Pvt. Ltd A-51, Sector 63 Rd, A Block, Sector 63, Noida, Uttar Pradesh, India-201301, Contact:9532730000, info@bestonskyvision.com |
| Customer Reviews | 4.0 out of 5 stars |
| Best Sellers Rank | #604 in Electronics (See Top 100 in Electronics) #7 in Smart Televisions |
| ASIN | B0DCZMPRXC |
Display
| Display Technology | LED |
|---|---|
| Resolution | 1080p |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Contrast Ratio | 4000:1 |
| Viewing Angle | 178 Degrees |
| Maximum Display Brightness | 280 Candela Per Square Meter |
| Screen Finish Type | Flat |
| HDR Format Supported | HDR10 |
| Response Time | 8 Milliseconds |
Connectivity
| Network Connectivity Technology | Wi-Fi, USB, Ethernet, HDMI |
|---|---|
| Internet Applications | IPE Technology | One Click Amazon Prime Video, Netflix, Remote |True Display | Android OS | HDR-10 | Wide Color Gamut | Supported Applications : Sony Liv, Disney+Hotstar, Zee5, Youtube |
| Audio Input | Auxiliary |
| Signal Format | Analog |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Hardware Interface | USB, Ethernet, HDMI, Composite Video |
| Wireless Technology Type | Wi-Fi |
| Connector Type | VGA, Ethernet |
| Total USB 2.0 Ports | 2 |
| Total USB Ports | 2 |
Power
| Voltage | 87 Volts |
|---|---|
| Wattage | 75 Watts |
| Power Consumption | 65 Watts |
| Energy Efficiency Features | Standby power shutoff |
Audio
| Audio Output Mode | Surround |
|---|---|
| Speaker Description | Speakers typically come Built-in, which allows them to produce stereo sound. |
| Speaker Maximum Output Power | 24 Watts |
| Number of Audio Channels | Powerful Sound |
| Integrated Surround Sound Format | Powerful Sound |

Comments
Post a Comment