(Refurbished) Lenovo Thinkpad T14 Gen 1 10th Gen Intel Core i5 Thin & Light FHD Touchscreen Laptop (16 GB DDR4 RAM|512 GB SSD|14" FHD Touchscreen|Windows 11 Pro|MS Office|Webcam|Intel HD Graphics)
Product information
| Brand | Lenovo |
|---|
| Manufacturer | Lenovo |
|---|
| Series | Lenovo |
|---|
| Standing screen display size | 14 Inches |
|---|
| Resolution | 1920x1080 Pixels |
|---|
| Package Dimensions | 45 x 30 x 6 cm; 1.2 kg |
|---|
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
|---|
| Processor Brand | Intel |
|---|
| Processor Type | Intel Core i5 |
|---|
| Processor Speed | 1.6 GHz |
|---|
| Processor Count | 1 |
|---|
| Memory Technology | DDR4 |
|---|
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
|---|
| Hard Disk Description | SSD |
|---|
| Graphics Chipset Brand | Intel |
|---|
| Graphics Card Description | Integrated |
|---|
| Graphics RAM Type | Shared |
|---|
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
|---|
| Operating System | Windows 11 |
|---|
| Are Batteries Included | Yes |
|---|
| Lithium Battery Energy Content | 54 Watt Hours |
|---|
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
|---|
| Included Components | Laptop, Power Cord, Battery |
|---|
| Manufacturer | Lenovo |
|---|
| Item Weight | 1 kg 200 g |
|---|
Comments
Post a Comment