(Refurbished) INFINIX INBook Y1 Plus Intel Core i3 10th Gen 1005G1 - (8 GB/256 GB SSD/Windows 11 Home) XL28 Thin and Light Laptop (34.19 cm, Silver, 1.76 kg)
Product information
| Brand | INFINIX |
|---|
| Manufacturer | INFINIX |
|---|
| Series | XL28 |
|---|
| Colour | Silver |
|---|
| Form Factor | Laptop |
|---|
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
|---|
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
|---|
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
|---|
| Package Dimensions | 49.1 x 31.6 x 6.3 cm; 1.76 kg |
|---|
| Item model number | XL28-cr |
|---|
| Processor Brand | Intel |
|---|
| Processor Type | Core i3-1005G1 |
|---|
| Processor Speed | 3.4 GHz |
|---|
| Processor Count | 2 |
|---|
| RAM Size | 8 GB |
|---|
| Memory Technology | LPDDR4 |
|---|
| Maximum Memory Supported | 8 GB |
|---|
| Memory Clock Speed | 3.4 GHz |
|---|
| Hard Drive Size | 256 GB |
|---|
| Hard Disk Description | Solid State Hard Drive |
|---|
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
|---|
| Graphics Chipset Brand | Intel |
|---|
| Graphics Card Description | Integrated |
|---|
| Graphics RAM Type | Shared |
|---|
| Connectivity Type | Wi-Fi |
|---|
| Number of HDMI Ports | 1 |
|---|
| Wattage | 65 Watts |
|---|
| Operating System | Windows 11 Home |
|---|
| Included Components | LAPTOP, POWER ADAPTER, USER GUIDE |
|---|
| Manufacturer | INFINIX |
|---|
| Item Weight | 1 kg 760 g |
|---|
Comments
Post a Comment