(Refurbished) Dell Vostro 3446 4th Gen Intel Core i5 Business HD Laptop (8 GB RAM/500 GB HDD/14" (35.6 cm) HD/Windows 10/MS Office/WiFi/Bluetooth/Webcam/Integrated Graphics)
Product information
| Brand | Dell |
|---|
| Manufacturer | Dell |
|---|
| Series | Dell Vostro |
|---|
| Standing screen display size | 14 Inches |
|---|
| Resolution | 1366 x 768 Pixels |
|---|
| Package Dimensions | 45 x 35 x 15 cm; 2.04 kg |
|---|
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
|---|
| Processor Brand | Intel |
|---|
| Processor Type | Intel Core i5 |
|---|
| Processor Speed | 1.7 GHz |
|---|
| Processor Count | 1 |
|---|
| Memory Technology | DDR4 |
|---|
| Maximum Memory Supported | 8 GB |
|---|
| Hard Disk Description | HDD |
|---|
| Graphics Chipset Brand | Intel |
|---|
| Graphics Card Description | Integrated |
|---|
| Graphics RAM Type | Shared |
|---|
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
|---|
| Operating System | Windows |
|---|
| Are Batteries Included | Yes |
|---|
| Lithium Battery Energy Content | 55 Watt Hours |
|---|
| Lithium Battery Weight | 50 Grams |
|---|
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
|---|
| Included Components | Laptop, Power Cord, Battery |
|---|
| Manufacturer | Dell |
|---|
| Item Weight | 2 kg 40 g |
|---|
Comments
Post a Comment