Apple iPad (10th Generation): with A14 Bionic chip, 27.69 cm (10.9″) Liquid Retina Display, 64GB, Wi-Fi 6, 12MP front/12MP Back Camera, Touch ID, All-Day Battery Life – Blue
Memory| Available Memory Slots | 1 |
|---|
| RAM Memory Installed | 4 GB |
|---|
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
|---|
Connectivity| Network Connectivity Technology | Wi-Fi |
|---|
| Total USB Ports | 1 |
|---|
| Hardware Connectivity | USB Type C |
|---|
| Cellular Technology | Wi-Fi |
|---|
| Wireless Technology Type | 802.11ax Wi-Fi 6;Bluetooth 5.2 |
|---|
Display| Display Type | LED |
|---|
| Native Resolution | 2360 x 1640 |
|---|
| Screen Size Unit of Measure | 10.9 Inches |
|---|
Battery| Battery Cell Type | Lithium Ion |
|---|
| Lithium Battery Energy Content | 28.93 Watt Hours |
|---|
Additional details| Graphics Description | Integrated |
|---|
| Item Weight Unit of Measure | 0.48 Kilograms |
|---|
| Compatible Devices | iPhone, MacBook Air, MacBook Pro, AirPods |
|---|
| Human Interface Types | Touchscreen with Stylus Support |
|---|
| Colour | Blue |
|---|
| Video Processor | Apple |
|---|
| Operating Systems | iPadOS |
|---|
| Warranty Type | Limited |
|---|
| Item Dimensions L x W x Thickness | 7L x 180W x 249Th Millimeters |
|---|
Item details| Generation | 10th Generation |
|---|
| Box Contents | iPad, USB-C Woven Charge Cable, 20W USB-C Power Adapter |
|---|
| UPC | 194253387664 |
|---|
| Manufacturer | Apple, Apple Inc, One Apple Park Way, Cupertino, CA 95014, USA. or Apple India Private Limited No.24, 19th floor, Concorde Tower C, UB City, Vittal Mallya Road, Bangalore - 560 001 |
|---|
| Age Range Description | Adult |
|---|
| Model Name | iPad |
|---|
| ASIN | B0BJMGXLYZ |
|---|
| Specific Uses For Product | personal |
|---|
| Model Number | MPQ13HN/A |
|---|
| Brand Name | Apple |
|---|
Camera| Front Photo Sensor Resolution | 12 MP |
|---|
| Video Capture Resolution | 4K UHD 2160p |
|---|
| Photo Sensor Resolution | 12 MP |
|---|
| Camera Description | Rear, Front |
|---|
Processor| Processor Brand | Apple |
|---|
| Processor Description | Apple A14 |
|---|
Comments
Post a Comment