Dell G15-5530 Core i5-13450HX| NVIDIA RTX 3050, 6GB|8GB RAM|512GB SSD, FHD|Window 11|MS Office' 21|15.6" (39.62cm)|Dark Shadow Grey|2.65Kg|Gaming Laptop
Ports & Slots| Total USB Ports | 4 |
|---|
| Hardware Connectivity | HDMI |
|---|
| Number Of Ports | 3 |
|---|
Additional details| Colour | 6GB RTX 3050 GPU+8GB+512GB |
|---|
| Video Processor | NVIDIA |
|---|
| Chipset Type | Intel Core I5-13450Hx |
|---|
| Graphics Description | Dedicated |
|---|
| Item Weight | 2650 Grams |
|---|
| Graphics Co Processor | Intel |
|---|
| Operating System | Windows 11 Home |
|---|
| Optical Device Type | No Optical Drive |
|---|
| Graphics Ram Type | GDDR6 |
|---|
| Automatic Backup Software Included | Yes |
|---|
| Product Features | Backlit Keyboard |
|---|
| Graphics RAM Size | 6 GB |
|---|
| Hard Disk Description | SSD |
|---|
| Voltage | 240 Volts |
|---|
| Specific Uses For Product | Gaming |
|---|
| Form Factor | Gaming Laptop |
|---|
| Item Dimensions L x W x Thickness | 27.4L x 35.7W x 2.7Th Centimeters |
|---|
Connectivity| Network Connectivity Technology | USB |
|---|
| Wireless Technology | Bluetooth |
|---|
Display| Scanner Resolution | 1080p |
|---|
| Display Type | LED |
|---|
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixel |
|---|
| Screen Size | 15.6 Inches |
|---|
| Maximum Display Resolution | 1920X1080 Pixels |
|---|
Battery| Battery Cell Type | Lithium Ion |
|---|
| Lithium Battery Energy Content | 56 Watt Hours |
|---|
Memory| Available Memory Slots | 1 |
|---|
| RAM Memory Installed | 8 GB |
|---|
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
|---|
| RAM Memory Technology | DDR5 |
|---|
Input Devices| Human Interface Types | Microphone |
|---|
| Keyboard Description | Backlit |
|---|
Item details| Box Contents | User Manual, Laptop, Charger & Adapter |
|---|
| Model Year | 2024 |
|---|
| Manufacturer | Dell India Pvt Ltd, Dell India Pvt Ltd |
|---|
| Customer Reviews | 3.9 out of 5 stars |
|---|
| Model Name | Dell Laptop |
|---|
| Best Sellers Rank | #17,049 in Computers & Accessories (See Top 100 in Computers & Accessories) #516 in Traditional Laptops
|
|---|
| ASIN | B0CRKV7WKT |
|---|
| Model Number | New Dell Gaming G15 |
|---|
| Brand Name | Dell |
|---|
Audio| Audio Output Type | Headphones |
|---|
Processor| Processor Brand | Intel |
|---|
| Processor Count | 1 |
|---|
| Processor Type | Core i5 |
|---|
| Processor Speed | 4.6 GHz |
|---|
| CPU L1 Cache | 20 MB |
|---|
| CPU Model Generation | 13th Generation |
|---|
Comments
Post a Comment