Dell Inspiron 3520 Laptop,12th Gen Intel Core i3-1215, Windows 11 + MSO'21, McAfee 15 Months, 8GB, 512GB SSD, 15.6" (39.62Cms) 3 Sided Narrow Border Design with 120Hz FHD Display, Black, 1.65Kgs

Additional details| Colour | i3-1215, Black |
|---|
| Video Processor | Intel |
|---|
| Chipset Type | intel |
|---|
| Graphics Description | Integrated |
|---|
| Item Weight | 2590 Grams |
|---|
| Hard Drive Size | 512 GB |
|---|
| Graphics Co Processor | Intel UHD Graphics |
|---|
| Operating System | Windows 11 |
|---|
| Graphics Ram Type | Shared |
|---|
| Automatic Backup Software Included | Microsoft Office 365 |
|---|
| Product Features | Anti Glare Screen |
|---|
| Hard Disk Description | SSD |
|---|
| Specific Uses For Product | Student |
|---|
| Form Factor | Laptop |
|---|
| Item Dimensions L x W x Thickness | 23.5L x 35.8W x 2.1Th Centimeters |
|---|
Connectivity| Network Connectivity Technology | USB |
|---|
| Wireless Technology | Wi-Fi |
|---|
Display| Display Technology | FHD |
|---|
| Scanner Resolution | 1080p |
|---|
| Display Type | LED |
|---|
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
|---|
| Screen Size | 15.6 Inches |
|---|
| Maximum Display Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
|---|
Battery| Battery Cell Type | Lithium Ion |
|---|
| Lithium Battery Energy Content | 2.6 Watt Hours
|
|---|
Memory| System RAM Type | DDR4 SDRAM |
|---|
| RAM Memory Installed | 8 GB |
|---|
| Memory Clock Speed | 2666 MHz |
|---|
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
|---|
| RAM Memory Technology | DDR4 |
|---|
Item details| Box Contents | User Manual, Laptop, Charger & Adapter |
|---|
| Model Year | 2022 |
|---|
| Manufacturer | Dell India Pvt Ltd, Dell India Pvt Ltd |
|---|
| Customer Reviews | 3.7 out of 5 stars |
|---|
| Model Name | Inspiron |
|---|
| Best Sellers Rank | #8,359 in Computers & Accessories (See Top 100 in Computers & Accessories) #397 in Traditional Laptops
|
|---|
| ASIN | B0BH4RQ4WV |
|---|
| Model Number | New Inspiron 15 |
|---|
| Brand Name | Dell |
|---|
Audio| Audio Output Type | Headphones |
|---|
Processor| Processor Brand | Intel |
|---|
| Processor Count | 1 |
|---|
| Processor Type | Core i3 |
|---|
| Processor Speed | 4.4 GHz |
|---|
| CPU Model Number | i3-1215U |
|---|
Comments
Post a Comment