(Refurbished) Dell Latitude E5450 5th Gen Intel Core i5 Thin & Light HD Laptop (16 GB RAM/256 GB SSD/14" (35.6 cm) HD Display/Windows 10 Pro/MS Office/WiFi/BT/Webcam/Intel Graphics)
Product information
| Brand | Dell |
|---|
| Manufacturer | DELL |
|---|
| Series | Dell Latitude |
|---|
| Form Factor | Laptop |
|---|
| Standing screen display size | 14 Inches |
|---|
| Screen Resolution | 1366 x 768 |
|---|
| Resolution | 1366 x 768 Pixels |
|---|
| Package Dimensions | 50.29 x 29.7 x 8.3 cm; 2 kg |
|---|
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
|---|
| Processor Brand | Intel |
|---|
| Processor Type | Intel Core i5 |
|---|
| Processor Speed | 2.3 GHz |
|---|
| Processor Count | 1 |
|---|
| Memory Technology | DDR3 |
|---|
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
|---|
| Hard Drive Size | 256 GB |
|---|
| Hard Disk Description | SSD |
|---|
| Audio Details | Headphones |
|---|
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 5500 |
|---|
| Graphics Chipset Brand | Intel |
|---|
| Graphics Card Description | Integrated |
|---|
| Graphics RAM Type | Shared |
|---|
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
|---|
| Voltage | 28 Volts |
|---|
| Operating System | Windows |
|---|
| Are Batteries Included | Yes |
|---|
| Lithium Battery Energy Content | 2.6 Watt Hours |
|---|
| Number of Lithium Ion Cells | 4 |
|---|
| Included Components | Laptop, Power Cord, Battery |
|---|
| Manufacturer | DELL |
|---|
| Country of Origin | India |
|---|
| Item Weight | 2 kg |
|---|
Comments
Post a Comment