(Refurbished) Lenovo ThinkPad T470 7th Gen Intel Core i5 Thin & Light FHD Laptop (16 GB DDR4 RAM/512 GB SSD/14" (35.6 cm) FHD/Windows 11/WiFi/Bluetooth 4.1/Webcam/Integrated Graphics)

| Brand | Lenovo |
|---|
| Manufacturer | Lenovo |
|---|
| Series | Lenovo ThinkPad-cr |
|---|
| Form Factor | Laptop |
|---|
| Standing screen display size | 14 Inches |
|---|
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixel |
|---|
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
|---|
| Package Dimensions | 51 x 31.4 x 7.8 cm; 1.61 kg |
|---|
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
|---|
| Item model number | Lenovo-t470-nt-16-512-win11-cr |
|---|
| Processor Brand | Intel |
|---|
| Processor Type | Intel Core i5 |
|---|
| Processor Speed | 2.5 GHz |
|---|
| Processor Count | 1 |
|---|
| RAM Size | 16 GB |
|---|
| Memory Technology | DDR4 |
|---|
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
|---|
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
|---|
| Hard Drive Size | 512 GB |
|---|
| Hard Disk Description | SSD |
|---|
| Hard Drive Interface | Solid State |
|---|
| Audio Details | Headphones |
|---|
| Speaker Description | Integrated high quality speakers |
|---|
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 620 |
|---|
| Graphics Chipset Brand | Intel |
|---|
| Graphics Card Description | Integrated |
|---|
| Graphics RAM Type | DDR4 SDRAM |
|---|
| Graphics Card Ram Size | 2 GB |
|---|
| Graphics Card Interface | Integrated |
|---|
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
|---|
| Number of USB 3.0 Ports | 3 |
|---|
| Optical Drive Type | No Optical Device |
|---|
| Hardware Platform | Windows |
|---|
| Operating System | Windows 11 |
|---|
| Average Battery Life (in hours) | 1.5 Hours |
|---|
| Are Batteries Included | Yes |
|---|
| Lithium Battery Energy Content | 55 Watt Hours |
|---|
| Lithium Battery Weight | 50 Grams |
|---|
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
|---|
| Included Components | Laptop, Power Cord, Battery |
|---|
| Manufacturer | Lenovo |
|---|
| Country of Origin | India |
|---|
| Item Weight | 1 kg 610 g |
|---|
Comments
Post a Comment