(Refurbished) HP C640 10th Gen Intel Core i5 Thin & Light Touchscreen FHD Laptop (8 GB DDR4 RAM | 64 GB eMMC + 256 GB MicroSD Card | 14" (35.6 cm) FHD | Windows 11 | WiFi | Bluetooth | Intel Graphics)
| Brand | HP |
|---|
| Manufacturer | HP |
|---|
| Series | HP Chrome |
|---|
| Colour | black |
|---|
| Form Factor | laptop, chromebook |
|---|
| Standing screen display size | 14 Inches |
|---|
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixel |
|---|
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
|---|
| Package Dimensions | 45.2 x 41.5 x 7.6 cm; 1.61 kg |
|---|
| Processor Brand | Intel |
|---|
| Processor Type | Intel Core i5 |
|---|
| Processor Speed | 1.7 GHz |
|---|
| Processor Count | 1 |
|---|
| Memory Technology | DDR4 |
|---|
| Maximum Memory Supported | 8 GB |
|---|
| Hard Drive Size | 64 GB |
|---|
| Hard Disk Description | SSD |
|---|
| Audio Details | Headphones |
|---|
| Graphics Chipset Brand | Intel |
|---|
| Graphics Card Description | Integrated |
|---|
| Graphics RAM Type | Shared |
|---|
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
|---|
| Operating System | Windows |
|---|
| Included Components | Laptop, Power Cord, Battery |
|---|
| Manufacturer | HP |
|---|
| Country of Origin | India |
|---|
| Item Weight | 1 kg 610 g |
|---|
Comments
Post a Comment