(Refurbished) HP Chromebook 13 G1 6th Gen Intel Core m5 FHD Thin & Light Laptop (8 GB RAM| 32 GB eMMC Storage| 13.3" (33.8 cm) FHD| Chrome OS| WiFi| Bluetooth| Webcam| Intel Graphics)
| Brand | HP |
|---|
| Manufacturer | HP |
|---|
| Series | HP Chromebook |
|---|
| Form Factor | Laptop, Chromebook |
|---|
| Standing screen display size | 13.3 Inches |
|---|
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixel |
|---|
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
|---|
| Package Dimensions | 46.6 x 41 x 7.8 cm; 1.7 kg |
|---|
| Item part number | hp-cb12-13 G1-m5-8-32-cr |
|---|
| Processor Brand | Intel |
|---|
| Processor Type | Core M Family |
|---|
| Processor Speed | 1.1 GHz |
|---|
| Processor Count | 1 |
|---|
| RAM Size | 8 |
|---|
| Memory Technology | DDR3 |
|---|
| Maximum Memory Supported | 8 GB |
|---|
| Hard Disk Description | SSD |
|---|
| Audio Details | Headphones |
|---|
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 515 |
|---|
| Graphics Chipset Brand | Intel |
|---|
| Graphics Card Description | Integrated |
|---|
| Graphics RAM Type | Shared |
|---|
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
|---|
| Operating System | Chrome OS |
|---|
| Included Components | Laptop, Power Cord, Battery |
|---|
| Manufacturer | HP |
|---|
| Country of Origin | India |
|---|
| Item Weight | 1 kg 700 g |
|---|
Comments
Post a Comment