LP Best Price - 12499/- ONLY -(Refurbished) Lenovo ThinkPad 3rd Gen Intel Core i5 Business HD Laptop (8 GB RAM/256 GB SSD/14" (35.6 cm) HD/Windows 10 Pro/MS Office/WiFi/Integrated Graphics)
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo |
| Series | Lenovo ThinkPad |
| Colour | Black |
| Form Factor | Laptop |
| Standing screen display size | 14 Inches |
| Screen Resolution | 1366 x 768 |
| Resolution | 1366 x 768 Pixels |
| Package Dimensions | 45 x 35 x 10 cm; 3 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Intel Core i5 |
| Processor Speed | 2.6 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 8 GB |
| Memory Technology | DDR3 |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Audio Details | Headphones |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 4000 |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | Shared |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Operating System | Windows |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 54 Watt Hours |
| Lithium Battery Weight | 50 Grams |
| Number of Lithium Ion Cells | 4 |
| Included Components | Laptop, Power Cord, Battery |
| Manufacturer | Lenovo |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 3 kg |
Comments
Post a Comment