Dᥱll Latitude E7470 6th Gen InteI Core i5 Thin & Light HD (256 GB SSD|8 GB DDR4 RAM|14" (35.6 cm)|Win 11|MS Office|WiFi|BT|InteI HD Graphics (Rᥱfurbished)(Laptop) Black
| Brand | Generic |
|---|---|
| Manufacturer | Dᥱll |
| Series | Dᥱll Latitude |
| Colour | Black |
| Standing screen display size | 14 Inches |
| Resolution | 1366 x 768 Pixels |
| Package Dimensions | 45 x 35 x 15 cm; 1.7 kg |
| Batteries | 1 12V batteries required. |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Intel Core i5 |
| Processor Speed | 2.4 GHz |
| Processor Count | 1 |
| Memory Technology | DDR4 |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Hard Drive Size | 256 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Chipset Brand | Intᥱl |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | Shared |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Optical Drive Type | DVD+RW |
| Operating System | Windows 10 |
| Lithium Battery Energy Content | 55 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Power Cord, Battery |
| Manufacturer | Dᥱll |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1 kg 700 g |
Comments
Post a Comment